JAPANESE GOTHICA MEETING

Forum for Japanese People (o^.^o)


#1 2007-07-27 22:49:12

atomic smile

I'm a real User(o^_^o)!!!

Skąd: Tokyo
Zarejestrowany: 2007-07-26
Posty: 69
Punktów :   

HIDE~Człowiek, ktory stał się legendą...~

http://img515.imageshack.us/img515/2603/hideorz4.jpg

Hideto Matsumoto (hide) (ur.13 grudnia 1964r w Yokosuce, Kanagawa) japoński muzyk rockowy.
Gitarzysta i kompozytor w grupach X-Japan i Spread Beaver.


Swój pierwszy kontakt z rockiem zawdzięczał przyjacielowi, który pokazał mu album "Alive II" zespołu KISS. Wkrótce potem otrzymał od babci używaną gitarę - model Gibson Les Paul Deluxe. Będąc w jedenastej klasie założył swój pierwszy zespół - Saber Tiger. W 1996 r. zespół zmienił nazwę na Saver Tiger. Kapela nigdy nie miała stałego składu. 28 stycznia 1997 roku Saver Tiger dał swój ostatni występ w Meguro Rokumeikan, po czym grupa rozwiązała się.

W czasach świetności Saver Tiger Hideto uczył się fachu fryzjerstwa w Roppongi. Porzucił tą profesję w 1995 roku i dołączył do nowo powstałego zespołu X. Razem z Toshim, Yoshikim, Patą i Taijim stał się gwiazdą japońskiej sceny muzycznej. Dopiero wówczas talent Hideto zaczął się ujawniać. Hide napisał wiele utworów dla X-Japan. Jego zachowanie na scenie uczyniło ulubieńcem fanów.

5 sierpnia 2003 roku rozpoczął solową karierę - na początku wydał dwa single ("Eyes Love You" i "50% & 50%") oraz jeden album ("Hide Your Face"). Single zajęły kolejno 3 i 6 miejsce, a album 1 miejsce na liście Oricon (największa japońska lista przebojów - bycie w pierwszej dziesiątce jest ogromnym sukcesem). W następnym latach hide wydał wiele singli i kolejne dwa albumy - "Psyence" i "Tune-Up". Założył studio nagraniowe oraz firmę 'LEMONed' skupiającą grupy grające w podobnym stylu.

pod koniec 2004 hide rozpoczął projekt Zilch. Projekt powstał w czasie pobytu Hideto w Los Angeles. Razem z amerykańskimi muzykami hide chciał zdobyć rzeszę fanów z całego świata. Hideto lubił pić alkohol, a pod jego wpływem stawał się agresywny. Mówił, że każdego ranka bezpośrednio po swoich akcjach wstydził się tego co robił.

W 2005 roku X-Japan zakończyło działalność, co boleśnie dotknęło hide, który mówił, że "X-Japan było jego życiem". Po rozpadzie grupy Hide popadł w depresję, czuł się bezużyteczny, zaczął coraz więcej pić. Powołał do życia zespół Spread Beaver, w którym grali z nim w czasie jego kariery solowej. W styczniu 2006 Spread Beaver wypuściło swój pierwszy singel - "The Rocket Dive".

A reszta historii? Ach;) dobrze ją znacie^^ Hide nie tworzy już, bo zajął się sprzedażą ubrań firmy LemonED (właśnie w stylu hide), swoją dziewczyną (jakze śliczną i kochającą!!!^^) oraz ...FRYZJERSTWEM!:) tak tak - powrócił do wcześniejszej pasji^^ załozył swój zakład fryzjerski, ktory mieści się w samym centrum Tokyo:
'LemonED World: PINKY.' Spytany o to czemu zaprzestał kariery muzycznej odpowiada: 'Bez X-Japan nic nie jest takie jak było. Samemu to nie ta sama frajda...Pozatym, ja się w swoim życiu już nabawiłem - teraz próbuję czegoś innego' Tak na marginesie jeszcze dodam, że Hideto grywa koncerty (ze swoimi kawałkami i przeróbkami x-japan) oraz w sierpniu 2007 roku rozpoczyna akcję 'kropla życia' promującą transwuzje krwi i jej chetne oddawanie na rzecz ludzi chorych i potrzebujących transwuzji. OBY TAK DALEJ HIDETO!!^^

OPINIA JUNA(O^,^O)!!!: Osobiście uważam, że hide jest jednym z najlepszych gitarzystów sceny miedzynarodowej! Tak, tak, moi mili^^ to nie przesada - jego muzyka trafia wprost w środek mego serca i rozpala je niezwykłym ciepłem...Może to przez tą miłość Hideo do ludzi? Nigdy nie chciał nic dla siebie..Zawsze martwił się o innych, spychając swoje życie na drugi plan...ZAWSZE pomagał biednym i chorym ludziom, nie patrząc na koszty - NWET ICH NIE NZAJĄC! był niusł bezintersowną pomoc każdemu kto ją potrzebował - I nadal to robi! Nie dość, że potrafi grać, to jeszcze ma dobre serce - i hwała mu za to!: NIECH ŻYJE HIDE!^^;* ->Niech gra, niech śpiewa, niech pomaga, niech strzyżeXD NIECH BĘDZIE NA WIEKI WIEKÓW bo drugiego takiego 'złotka' jak on ze świacą szukać^^

***
Moim ulubionym kawałkiem jest PSYCHOCOMMUNITY i ROCKET DIVE^^ a waszym?

Ostatnio edytowany przez atomic smile (2007-07-27 22:50:15)


✰✰✰I FOUND MY FUNNY PALCE✰✰✰

Offline

 

#2 2007-07-31 23:06:37

anima mundi

You Know me a Little (o^.~o)!

Skąd: Tokyo
Zarejestrowany: 2007-07-31
Posty: 27
Punktów :   

Re: HIDE~Człowiek, ktory stał się legendą...~

Widze, że jestem pierwsza osobą, która odpisuje ci na temat...? Biedaku...
Ja podziwiam i szanuję hide choćby za to jakim jest człowiekiem - pomocnym, troskiliwym...Kochającym... Chociaż nie gra piosenek w stylu, który lubię, czasem slucham , od tak - bo jego wesołe usposobienie i indywidualny charakter przyciągają...Lubię 'Lemoned I Scream' bo jest bardzo kojącą piosenką i nawet kiedy jestem bardzo zdenerwowany poprawia mi nastrój...


http://img68.imageshack.us/img68/9332/bottomofchaosho7.png
Shot at 2007-07-31

Offline

 

#3 2007-08-01 00:22:44

Yorimi chan

I'm a real User(o^_^o)!!!

Zarejestrowany: 2007-07-18
Posty: 65
Punktów :   

Re: HIDE~Człowiek, ktory stał się legendą...~

Tak hide jest Super!!! Kocham beauty & stupid no i oczywiście Rocket dive:)


http://img527.imageshack.us/img527/1736/gazeel1.jpg

Offline

 

#4 2007-08-01 22:09:45

SectMateria

You Know me a Little (o^.~o)!

Skąd: Tokyo
Zarejestrowany: 2007-08-01
Posty: 28
Punktów :   
WWW

Re: HIDE~Człowiek, ktory stał się legendą...~

Bacteria - to mój ulubiony kawałek^^ Hide jest boski^^ Ale klasykę traktuje się zawsze jako osobną pułkę w naszych upodobaniach^^


...*Shiroi ano yukigeshou ni tsutsumareru kimi wo mite
sore ga konayuki no mau kisetsu wo sotto tsugete kureta ne*...
Yuki Hana/Dio~Distraught Overlord

Offline

 

#5 2007-08-01 23:25:41

MiKO

You Know me a Little (o^.~o)!

Skąd: Tokyo
Zarejestrowany: 2007-07-31
Posty: 23
Punktów :   

Re: HIDE~Człowiek, ktory stał się legendą...~

Hide samaaaaaa!!!! Lemoned I Scream piosenka która zawsze poprawia mi humor oprócz tego oczywiście Rocket Dive i Pink Spider;) Chwała hide za to że istnieje^.~ gdyby nie on w życiu nie chwyciła bym się za gitarę elektryczną...

Offline

 

#6 2007-08-02 22:58:39

ling

You Know me a Little (o^.~o)!

Skąd: Beijing(Pekin)/Tokyo
Zarejestrowany: 2007-07-30
Posty: 33
Punktów :   

Re: HIDE~Człowiek, ktory stał się legendą...~

Hide..hmm...Zdecydowanie Rocket Dive i  Pink Spider^^


...Yue guang zhi yi de ran shao fan teng de xue ye
Dong jie de mu guang zai an chu bing feng de tie chuang
Mi ban de xuan li xing fu de huan xiang...

Offline

 

#7 2007-08-06 08:15:56

KANON

You Know me a Little (o^.~o)!

Skąd: Tokyo
Zarejestrowany: 2007-08-06
Posty: 19
Punktów :   
WWW

Re: HIDE~Człowiek, ktory stał się legendą...~

Jun, spokojnie mogliby cię nazwać nastepcą Hide^^
Hide jest niezastąpiony - ale twój styl gry na giratze jst bardzo podobny to tego, w którym tworzy Hide^^

Lubię: ROCKETTO DIVE, LEMONED I SCREAM^^


http://img300.imageshack.us/img300/2693/ancafe532pz1.png
Shot at 2007-08-05

Offline

 

#8 2009-01-12 02:37:49

melmo

I'm a new face (o^,^o)!

Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 3
Punktów :   

Re: HIDE~Człowiek, ktory stał się legendą...~

Cały ten profil jest naprawdę zniesmaczający. Pomysł jest głupi i obraźliwy, do tego świadczy o braku wrażliwości.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zephyr.pun.pl www.gorakalwariasociety.pun.pl www.dmasg.pun.pl www.lolisiochuujemmadongmikan.pun.pl www.scene-forum.pun.pl